پرنده نگری

پرنده شناسی

 

همراه با ما از تماشای پرندگان لذت ببرید

بحث کنید

و بیاموزید

 

تالار گفتگوی پرنده نگری و پرنده شناسی

ورود


  "انجمن پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان" از سال 86 به عنوان یک مجموعه غیردولتی فعالیت تخصصی خویش را آغاز نموده است. هدف ما حفاظت پرندگان و استفاده از ابزارهایی چون "پرنده نگری" در این راه بوده است. به عنوان نخستين گروه تخصصي پرنده نگري ايران علاقمندان بسیاری را در این راه همراهی کردیم و مدتی به ترویج فرهنگ پرنده نگري پرداختيم و دركنار چنین فعالیت هایی، با رویکرد حفاظت از پرندگان جهت پایه گذاری اين صنعت دركشورمان تلاش نمودیم. با این هدف همزمان با تهیه و تولید برخی ابزار مورد نیاز این رشته به پژوهش، تالیف و ترجمه كتاب های مرتبط، ارائه مقالات، مصاحبه در نشریات و نيز برگزاری كلاسها، كارگاههای تخصصی و تورهاي ويژه پرنده نگری پرداختیم .

هم اكنون با تشکیل گروههای علاقمند به تماشای پرندگان در سطح محلی و استانی و مناسب بودن بستر لازم برای گامهای بعدی، "انجمن پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان" به سمت رسالت اصلی خویش که بیش از هرچیز حفاظت پرندگان است روی آورده است. بنابراین در حال حاضر "انجمن پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان" با همت و پشتكار علاقمندان، همکاران و مسئولانش خدمات گسترده ای در زمینه پرنده شناسی، پرنده نگری و حفاظت به مخاطبان خود در بخش هاي دولتي و غیردولتی ارایه می دهد. ما معتقدیم که پایش و پژوهش پیش نیاز حفاظت موفقیت آمیز هستند. بنابراین تعریف و اجرای پروژه های مرتبط با جنبه های مختلف زیست شناسی، بوم شناسی و حفاظت پرندگان و زیستگاه های آن ها را نیز در فهرست فعالیت های گروه طرلان قرار دادیم. هچنین فعالیت های حاضر گروه طرلان در زمینه حفاظت را میتوان همكاری با بخش های مختلف سازمان ملل متحد، مشارکت در تدوین برنامه های حفاظت بین المللی و ملی پرندگان و گونه های خاص، همراهی و راهبری کارگروههای ملی برخی گونه های پرندگان، همراهی و تسهیلگری  پروژه های حفاظت مشارکتی از پرندگان، همکاری با کنوانسیون های مرتبط و ایجاد پل ارتباطی میان متخصصان جهانی و بخش های حفاظت از حیات وحش کشور  برشمرد. علاوه بر این فعالیت ها، این گروه کماکان به ارایه خدماتي همچون مشاوره و همكاری جهت ایجاد سایت های ویژه پرنده نگری، برگزاری تورهای تخصصی در سطوح مقدماتی تا پیشرفته، برگزاری دوره های آموزش پرنده نگری، بازسازی و ایجاد محیط زیست طبیعی و یا مصنوعی  جذب پرندگان و شناسایی و معرفی پرندگان مناطق مختلف ادامه می دهد. در جهان امروز حفاظت از محیط زیست در گرو همكاری شانه به شانه علاقمندان دلسوز و صاحب نظران متخصص است و هیچ یك از این دو گروه به تنهایی نمی تواند آنچنان كه باید به آرمان ها و اهداف خویش دست یابد. مجموعه طرلان ایجاد پل ارتباطی میان مردم علاقمند و برنامه های تخصصی حفاظت از پرندگان را سرفصل اهداف خویش دانسته و میداند.


عليرضا هاشمي

موسس؛ مدير گروه پرنده نگري طرلان 
كارشناس زيست شناسي
كارشناس ارشد محيط زيست ( تنوع زيستي و زيستگاه ها )
ايميل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
موبايل: 09123990451

 

امير سبزي

عضو هبات مدیره ؛ مدیر داخلی گروه طرلان ؛ مدیر واحد خدمات الکترونیک
كارداني نقشه كشي و طراحي صنعتي
ايميل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدآدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید
موبايل: 09126237358

 

شيرين ملكي
مشاور روابط عمومی و امور اقتصادي
كارشناس مترجمي آلماني
كارشناس ارشد فرهنگ و زبان ها باستان